http://komentar.jimdo.com/???????/

Хто ми ?

Навчаємось у Вищій Духовній Семінарії у Кальварії Зебжидовській Провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії Ордену Менших Братів Римсько-Католицької Церкви в Польщі.

 

Вища Духовна Семінарія – це вищий навчальний заклад, метою діяльності якого є формування братів-кандидатів до священства з отриманням філософсько-богословської освіти.

 

Окрім освітнього визначення семінарії, як вищої навчальної установи, вона є духовним закладом в якому її вихованці формуються, як чернеча спільнота Святого Франциска, котра об'єднана в Христі і покликана до однієї цілі – нести словом і прикладом особистого і спільнотового життя Христове Євангеліє усім народам.

 

Навчальний процес тісно пов'язаний з духовним життям спільноти семінарії. Основним духовним чинником є молитовне життя, стержнем якого є Євхаристія.

 

Спільнота братів-студентів

 

 

 

бр. Назарій (Євген) Гусаковский

Семінарист 1 курсу.

 

Походжу з міста Житомир де народився, виріс та вперше почув Боже запрошення вирушити слідами св. Франциска в захоплюючу мандрівку, яким є чернече покликання.

Навчаюся на першому році семінарії. Поміж, духовним розвитком, та намаганню якнайкраще служити Богові – що є основною ціллю мого життя. Також дуже люблю спорт особливо футбол. Обожнюю гори, і подорожі, взагалі не люблю сидіти на місці, хіба що за цікавою і корисною книжкою. Цікавлюся францисканською духовністю, багатством католицької традиції, правом, історією, філософією, психологію, комп'ютерними технологіями, і звичайно теологією, яка від недавно є моїм обов'язком, як студента семінарії.

 

«Усе можу в Тому Хто мене укріплює» Флп 4, 13

 

бр. Симон (Станіслав) Байдацький

Семінарист 2 курсу.

 

З'явився на світ останнього дня квітня в 1992 році, в селі Городківка. Відчуваючи покликання, відразу після закінчення школи прийняв рішення віддатися служінню Богові і людям в Ордені Менших Братів.

 

Цілим життям Бога любити,

Цілим життям Божу волю чинити,

Цілим життям на святість заслужити.

 

 

бр. Серафим (Олег) Поліщук

Семінарист 2 курсу.

Я народився 22 липня 1987 рокув м. Тернополі. Закінчив: школу № 15; ТНТУ ім. Івана Пулюя, факультет: економіки і підприємницької діяльності. На даний час навчаюся в семінарії на 2 курсі філософії в Кальварії Зебжидовській . За своє францисканське покликання завдячую та довіряю Найвищому Творцеві.

 

 

,,Говорити треба мало і приємно, мало і добре, мало і просто, мало і щиро і з любов'ю. ”

Св.Франциск з Салези

 

 

бр. Бонавентура (Сергій) Хоміцький

Семінарист 3 курсу.

 

Народився 05.05. 1988 року в селі Городківка. Після закінчення школи, роздумуючи над подальшою дорогою свого життя, розпочав навчання у Польщі. Після двох років навчання (рік в м. Лодзь та рік в місті Краків) відкрив своє покликання та, залишивши науку, подався на Україну аби вступити до Ордену Менших Братів. Постулат пройшов у с. Городківка, а новіціат в м. Баранівка, де і склав перші обіти 09.09.2009 року.

 

 

 

 

бр. Йоан (Андрій) Гергуш

Семінарист 4 курсу.

 

Народився 26 листопада 1989 у м. Шаргороді. Одразу після закінчення школи вступив до постулату Ордену Братів Менших. В даний момент навчаюся на 4 курсі в семінарії, що у КальваріїЗебжидовській. Одним із моїх зацікавлень являється Біблія, а ось фрагмент, який вартий уваги:

«Справді дурні з природи всі ті люди, які не пізнали Бога, які через видимі блага не здолали пізнати Сущого, і, розважаючи над творами, не дійшли до впізнання Майстра, лише вогонь або вітер, або пливке повітря, або зоряне склепіння, або бистру воду, або світила небесні вважали за богів, правителів світу. А якщо, красою їхньою захоплені, вони взяли їх за богів, | то нехай знають, скільки їхній Володар кращий, бо сам Творець краси творив їх. Бо з величі та краси створінь через уподібнення можна дійти до пізнання Творця їх».

Мудрості 13, 1-3, 5

 

 

 

 

бр. Богдан (Павло) Мураховський

Семінарист 4 курсу.

 

Походжу з парафії Чечельник – Вінницької області. Цікавлюся історією, а також частково францисканською духовністю в «живому» значенні цього виразу. Люблю подорожувати та відкривати для себе щось нове. Захоплююся «теологічною інтуїцією» святого Франциска.

 

 

«Бог – мій, і все моє»

бр. Матвій (Володимир) Копитко

Семінарист 4 курсу.

 

Народився в м.Шаргород Вінницької обл.
До ордену вступив у 2006 році. Зараз навчаюсь

на 4 курсі.
Цікавлюсь спортом,зокрема футболом.
Своє покликання оцінюю як безцінний дар Божий,який я прийняв і намагаюсь

не змарнувати його.

бр. Ростислав (Валерій) Печенюк

Семінарист 4 курсу.

 

Місто в якому я удостоївся честі народитись, носить назву «Шаргород», де і виховувався в традиційній християнській сім'ї. Проходячи через, бурхливий для мене, молодіжний період, у відповідний час, Бог сам вказав на подальшу дорогу мого життя. І вшановуючи людську вільну волю, дав можливість вибрати її добровільно. І власне зараз я удостоївся честі, навчатись в м. Калварії Зеб., де усвідомлюю свою віру і подальше покликання.

бр. Кирило (Вадим) Тополевський

Семінарист 5 курсу.

Народився в м.Шаргород Вінницької обл.
До ордену вступив у 2006 році. Зараз навчаюсь на 5 курсі, та готуюся прийняти дияконські свячення.

Намагаюся розпізнати для чого Господь покликав мене і як найкраще це виконати.

 

 

  

,, Не помиляється тільки той, хто нічого не робить,,

Брати Диякони

бр. Едуард (Юрій)

Семко

бр. Нікодим (Валентин) Рудзінський

 

Магістр Братів Семінаристів

 

 

бр. Костянтин (Антоній) Гавіцький

Книга життя - Біблія. Люблю читати - життя святих, або щось цікаве про всесвіт з астрономії чи космології. Цікавить мене - духовність св.Франциска. В людях ціную віру, набожність, доброзичливість, відкритість на діалог, простоту, гумор. Люблю піші прогулянки, спостерігати за природою. Люблю літом ходити по гриби. Цікавлюсь лікарськими травами. Люблю дивитись Animal Planet ).

 

 

Один день з семінарійного життя

«Правило і життя братів полягає в тому, щоб жити в послусі, чистоті та без власності, а також у зберіганні науки і наслідуванні Господа нашого Ісуса Христа..»

Св. Франциск з Асізі, Устав. Розділ 1 .

    У цих кількох словах святий наш отець Франциск окреслив спосіб життя Ордену Менших Братів, а все інше залишив діянню Святого Духа, акцентуючи братам, аби «старались Його посісти».Тому кожного семінарійного дня стараємося це втілювати в життя.

 

    Як же це виглядає в практиці? Приблизно так!

Не рано не пізно о 6.00, брат вігіліанс, нагадує дзвоником про те, що новий день уже настав. Після офіційного підйому, вже за 25 хв., у семінарійній каплиці розпочинаються молитви. Прославляємо Ісуса, прихованого у Пресвятих Дарах, відомою молитвою св. Франциска «Прославляємо Тебе…» Після чого розпочинається Пресвята Євхаристія , поєднана з молитвою Брев'ярія.

На зміцнення фізичних сил, брати збираються у семінарійному рефекторії – трапезній. Обов'язковим також пунктом програми є спільна кава чи чай. І головним в цій церемонії не є вид гарячого напою, а час, який присвячеємо для спільноти.

 

    Близько 8-00 години в залежності від дня і пори року брати розходяться до своїх обов'язків. Звичайно, основним обов'язком є навчання. Тому в більшості випадків, саме оцій годині починаються лекції.

Усе навчання в семінарії триває 6 років. Ділиться воно на 2 основних цикла: 2 роки навчання філософії та 4 роки - теології.

Філософія відіграє роль фундаменту на якому базуватимемо теологічні знання. До філософічних предметів належать такі як: Історія Філософії, Метафізика, Методологія, Космологія, Теорія пізнання, Теодицея, Етика, Антропологія та інші. Натомість теологічні предмети діляться на 4 великі групи: Теологія Моральна, Теологія Пасторальна, Теологія Святого Письма, Теологія Догматична.

Крім теоретичних знань маємо також різні практичні завдання і обов'язки. Серед них виділимо кілька: опровадження паломників по базиліці та на кальварійських шляхах, допомагаємо в організації різних молитовних зібрань, беремо участь в провадженні парафіальних груп та кругів, діючих при санктуарії та семінарії, а також дбаємо про сад на тереторії семінарії. Крім того кожен брат згідно своїх здібностей обирає для себе два обов ' язки на цілий навчальний рік.

 

    О 12.15 лунає дзвоник, на молитву. На спільній молитві полудневій прославляємо Господа псалмами і молимось також за померлих відмовляючи “Ангел Господній ”. Після молитов йдемо на обід.

Після обіду близько півтори години маємо на відпочинок. Як правило брати використовують цей час згідно своїх зацікавлень. Це може бути прогулянка відомими вже паломницькими шляхами, між кальварійскими капличками. А тоді, коли погода не найкраща, досить популярною є так звана «сієста» – обідній відпочинок. Кому ж не сидиться, той має до вибору такі речі: піти на каву, новини, інтернет або цікаву книжку.

Від 15.00 до 17:30 час призначений на самостійну науку, приготування до залікових робіт, а для братів старших курсів, це час на написання магістерських праць.

Аби закріпити ввесь наш інтелектуальний труд і аби не занедбати духа молитви, збираємося під вечір разом в нашій каплиці на спільну медитацію та бревярій. Цього разу це медитація над Словом Божим та Вечірня з Літургії Годин.

    Після вечері відбуваються різні зустрічі: з отцем духовним, зустріч організаційно-формаційна з отцем Магістром або збираємосья в різних групах музичних, молитовних та спортивних.Найчастіше ж о цій порі брати йдуть грати «у» футбол.. Часто такі матчі перетворюються на справжні дербі, не забуваючи звичайно про відчуття задоволення від гри.

На закінчення дня, майже щоденно окрім неділі, в каплиці є виставлення Пресвятих Дарів. В п'ятницю - адорація, на якій громадиться уся спільнота, триває годину від 20.00 до 21.00. На закінчення відмовляємо Літургію Годин – молитву на закінчення дня (комлета).

До 22.00 – моменту гасіння світла, маємо час на приготування до сну, під час якого є обовязок тиші.

В Неділю та урочистості розпорядок дещо змінений.У цей день в основному брати прислуговують на святих Мессах, а також мають більше часу для себе. Хто має бажання йде на довші прогулянки або виїжають на велосипедах. Проте незалежно від всього, кожної неділі о 20.00 громадимося цілою спільнотою на спільній рекреації. Сідаємо за тістечком та фруктами аби поділитися переживаннями, подискутувати над вічними темами, обговорити актуальні події з життя семінарії.Простіше кажучи, просто побути разом. Адже, кожний є частиною спільноти.

      На перший погляд нам може здаватись, що кожний день є одноманітним та нудним, але запевняємо вас, що це не так… Щоденно Господь приготовлює масу несподіванок, а звичайний розпорядок стає тільки хребтом на якому ці події нарощуються. Характерною ознакою кожного брата меншого є радість, а джерелом радості є сам Бог. Завдяки Ньому бачимо цю радість в кожному створінні, ситуації та кожній людині. Якщо в радості і з довірою до Бога, брат менший переживає своє покликання - воно перетворюються в захоплюючу і радісну мандрівку, повну пригод кожного дня.

 

 

  

 

  Якщо тебе зацікавив такий спосіб життя, і ти хотів би більше дізнатися про життя в ордені святого Франциска. Якщо часто думаєш яку дорогу обрати аби не просто прожити життя – напиши до нас, або знайди нас на фейсбуку чи вконтакті. – Ісус потребує відважні, гарячі молоді серця, щоб робити світ кращим, можливо потребує саме тебе?

 

 

Мир та Добро