http://komentar.jimdo.com/???????/

                        

 

Закінчення року академічного

 

 

  Брати неопресвітери очолили, подячну Святу Мессу на закінчення року академічного.

  19 червня в нашій семінарії запанувала радісна і святкова атмосфера. Адже, цей день став останнім у вже, минулому році навчання.

В домашній каплиці Брати дякували під час урочистої Святої Месси, за пережитий 2012-2013 академічний рік та одночано молячись за добре пережиття канікул, який є також часом різних душпастерських практик.

 
 

  Цього разу радість була подвійною, так як подячну Мессу очолили наші брати неопресвітери з польської провінції, уділяючи на закінчення усім присутнім свого благословіння. Хомілію до молодих священників скерував ректор семінарії о. Ромуальд Косля в які підкреслив, що головним завданням священника полягає на з ' єднанні з Ісусом Розп ' ятим та готовності віддати за Нього своє життя. А також пригадав братам які розпочали період канікул, про корисне використання цього часу даючи свідоцтво Єванегелії і прикладу францисканського життя, всюди там де скерує їх Боже провидіння.

Після закінчення Святої Месси, професори та вихователі зустрілися на конференції для підбиття підсумків навчального року. Урочистіть закінчилася святковим обідом для усієї спільноти в семінарійному рефектажі. Після якого брати розпачали канікули і розпочали приготування до різних виїздів.

Брати з нашої провінції, вже за декілька днів вирушать на Україну для проходження душпастерських практик в наших домах в Житомирі, Шаргороді, Полонному, Городківці та Чуднові.

 

Травневий вікенд

 

 

  Цьогорічний, довгий травневий вікенд виявився для нашої семінарії досить багатим в цікаві події і прекрасні емоції.

1 травня уся спільнота вирушила до Кракова – Броновіц, де знаходиться Вища Духовна Семінарія, нашої братньої провінції Матері Божої Ангельської.

На вже, сьомий францисканський пікнік семінарій - місця зустрічі братів з різних провінції та гілок, багатого в покликання, францисканського ордену.

Докладніше ...

   

 

Паломництво братів на Ясну Гору

  17 квітня 2013 року, в Честохові відбулося Загальнопольське паломництво Вищих Духовних Семінарій. Подія не звичайного характеру!
   Паломництво стало своєрідним подячним Богослужінням за 450 років існування духовних семінарій в Католицькій Церкві. Спеціально був запрошений префект конгрегації зі справ духовенства кардинал Маріо Піаченза, до якої належать семінарія. Та відомий проповідник і реколекціоніста - капуцин о. Раньєро Канталламеса.

 

 

 

 

Брати складать Великодні побажання

Христос Воскрес!

З того ми пізнали любов, що душу Свою Він віддав за нас. І ми мусимо віддавати душі за братів!

  (1 Послання Іоанна 3:16)

 

 

 

 

 

    Щороку, урочистість Пасхи Господної пригадує нам найбільший в історії людства вчинок любові, який здіснив для нас Відкупитель Ісус. Через Його жертву, складену  на хресті, усі без винятку люди, які жили, живуть та будуть жити, отримали відкуплення та надію вічного життя.

Ціна такого відкуплення є для нас - цілковитим даром - "нічого не даючи, все отримуємо за дармо". Порівнючи сучасну тотальну торгівлю з актом досконалої любові, в графі "ціна" знаходимо нуль. Ця таємниця ось вже більше 2000 років є цетром і сенсом життя для усіх  християн.

Дорогі Брати та Сестри!

   Переповненні радістю та роздумуючи над великою таємницею Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, з усього серця бажаємо, щоб ваші серця наповнилися радісним та сповненим надії Алілуя!. Нехай співають уста, душа і серце, відважно проголошуючи Добру Новину.

    Рясних Божих Благодатей; зміцнення в вірі, надії та любові вашим родинам, спільнотам та усім близьких нашому серцю на кожний день, францискаського миру та добра!

 

Брати-семінаристи Ордену Братів Менших.

 

 

 

 

Великодні Містерія Муки Господньої

в Кальварії Зебжидовській

 

  В період великого тижня санктуарій в Кальварї Зебжидовській заповнений паломниками з усієї Польщі і навіть з-за її меж. Адже Великодні Містерії, які тут відбуваються, користуються великою популярністю.

Передусім, завдяки своїй автентичності і сакральності, а також тим, що усі ролі виконують аматори, тобто, брати-семінаристи, молодь та старші вірні.

Головною ціллю містерій є не просто перегляд самими акторами і усіма вірними спектаклю, але й участь в літургійному Богослужінні.

 

Докладніше ...

   

 

 

 

Вербна Неділя

 

 

  Розпочинається тиждень, в якому по-особливому будемо переживати Таємницю Господню.

  Пальмова Неділя є брамою, яка впроваджує нас у Великий Тиждень, у котрому Ісус наближується до кульмінації свого земного життя.

  Він входить до Єрусалиму, щоб виповнилося писання, щоби бути прибитим за нас до Хреста – Трону, з якого вічно буде царювати.

Докладніше ...

   

 

П'ята Неділя Великого Посту

 

 

То і я тебе не осуджую

Сьогоднішній фрагмент зі Святого Євенгелія вказує на Христове милосердя і підкреслює лагідність правдивого і справедливого Судді, якому не байдужа наша майбутня доля.

Докладніше ...

   

 

 

Свячення Дияконату

 

Дев'ятого березня в Марійно - Пасійному санктуарії отців Бернардинів, що у Кальварії Зебжидовській (Польща), відбулася урочиста подія.

Четверо братів нашої семінарії, які є на п'ятому курсі, отримали свячення дияконату.

З провінції Непорочного Зачаття ПДМ (ОО. Бернардинів) троє братів та один брат, який належить до провінції святого Михаїла Архангела, Менших Братів на Україні - це брат Кирило Тополевский , я кий походить з міста Шаргород, що на Вінниччині

Докладніше ...

   

 

 

Четверта Неділя Великого Посту

 

 

Як же оцю притчу назвати?

Роздумуючи над словами

сьогоднішнього Євангелія, мимоволі приходить думка, що я його вже добре знаю.

Бо вже не один раз його слухалося, роздумувалосія над ним, чи навіть переказувалося. Пригадуємо собі як називається притча з цього Євангелія.

Докладніше ...

   

 

 

 Захист праць магістерських

 

День 27 лютого в історії покликання двох наших братів стане особливим.

Саме сьогодні, брати – диякони: Никодим та Едуард, захистили свої праці магістерські, і отримали титул «Магістра Богослов'я».

    Захист відбувся в одній з аудиторій Вищої Духовної Семінарії ім.бл. Дунса Шкота, що у Кальварії Зебжидовській.

Докладніше ...

   

 

  

 

Роздуми над недільною Євангелією

 

 

 

Друга Неділя Великого Посту

  Деколи ми думаємо, що побачивши якесь чудо, наша віра зм іцниться і тоді будемо більше вірити в Бога, а також зміцниться наше релігійне життя.

І так буває. Так можемо інтерпретувати і перемінення  Ісуса на горі Фавор.

 

   Докладніше ...

 
 

Роздуми над недільною Євангелією

 

 

 

Перша Неділя Великого Посту

В сьогоднішній літургії ми читаємо про три визнання віри, ідентичні щодо таємниці яку проголошують, а різні щодо осіб котрі її виражають.

Перше визнання віри чинить ізраїльтянин . Він приходить до священика, щоб принести Богові перші плоди землі.

Його слова відображають найстарше кредо Ізраїля, який говорить про три великі діла Божі.

 

Докладніше ...

  

 

 

Послуги Лекторату і Аколітату

14 лютого 2013 року в свято покровителей Європи святих Кирила і Мефодія у Вищій Духовній Семінарії в Кальварії Зебжидовській відбулася важлива подія прийняття послуг аколіти та лектора.

 

Докладніше ...

 

 

 

Попільна середа

 

 

 «Пам'ятай, що ти є порох і в

порох повернешся!»

 

  В чеговий раз наближається день, від якого Римо-Католицька Церква розпочинає період Великого Посту. А саме Попільна Середа, до котрої прив'язана багатостолітня практика посипання голови попелом, що є невід'ємною частиною літургії цього дня. ...

Докладніше ...

 

Найміцніша Печатка

(...до всесвітнього дня Богопосвячених Осіб...)

 

 

Я брат, з міцною вірою та волею

Прагну заховувати Євангелія і докладніше

ступати слідами Господа Нашого Ісуса Христа задля Більшої слави Бога.

В присутності моїх братів, у твої руки Отче

складаю обіт аж до смерті жити в послусі,чистоті і без власності,

згідно з уставом Святого нашого отця Франциска. Цілим серцем віддаюся цій братерській спільноті, щоб під дією Святого Духа, а за заступництвом Непорочної Діви Марії, Святого Отця Франциска,

і усіх святих,а також з допомогою братів,

осягнути досконалу любов

в службі Богу, Церкві та людям.

(… З обряду складення вічних обітів законі Братів Менших)

Другого лютого Свята Церква обходить свято Стрітення Господнього. У цей спосіб увесь люд Божий переживає наново, подію яка сталася більше двох тисяч років тому. ДіваМарія і Йосип жертвують Дитятко Ісус Богу Отцю, а Симеон проголошує, що новонароджений Син Божий є Світлом Світу і Спасінням народів. У 1997 році Йоан Павло II саме це свято встановив Світовим Днем Богопосвяченого життя.Вчинив це для глибшого усвідомлення аби виділити яким великим даром є Богопосвячене життя.      

Докладніше >>>

 

 

 Різдвяні Ясла в Кальварії  

      

 

 

 

Вже прекрасною традицією  нашої семінарії, стали щорічні різдвяні вистави так звані -"Ясла". Через свою неповторність та особливий веселий підхід стали вони популярні по всій околиці Кальварії Зебжидовської.

Зазвичай за написання сценарію, режисерію і взагалі за усю постановку є відповідальні брати  з третього курсу. Це надає виставі певної новизни і актуальності кожного року. Можна сказати, що кожний курс вносить свою характерну частинку  неповторності. Незмінною залишається головна ідея кожного спектаклю, а саме – донести до усіх людей те, що син Божий Ісус Христос народився передусім в їхньому домі, їхній родині та у їхному серці. Вистава ділиться на кілька окремих сцен. Центральною звичайно є сцена народження Ісуса у Віфлиємській стайні . У всіх інших сценах є також місце для Месії, ось тільки замість  наповнених сіном яслами, Він приходить до спраглих людських душ, займаючи центральне місце в їхньому житті. А цей прихід здатний  втихомириту найбільшу сварку, викорінити незгоду, а смуток замінити в невимовну радість.
Певною візитівкою кожних кальварийскіх ясел є сцена пастирів (гуралів), які у свій,  дуже   простий і скромний спосіб очікують на Ісуса. При цьому пастирі жартівливо діляться своєю радістю з глядачами. А також особливу увагу привертають до себе постаті тварин та рослин які розмовляють.. Вони завжди є улюбленцями дітлахів, розташаваних  завжди в перших глядацьких місцях.
Звичайно таке дійство вимагає неабиякої праці. А тому вже за місяць перед початком показів, розпочинаються репетиції, на яких брати клірики разом з фанцисканською молоддю відточують кожний рух, жест  та слово майбутньої вистави.  Слід відзначити величезну зацікавленість і заангажування в справу місцевої молоді, адже гра вимагає чимало вкладених сил як фізичних так  і духовних. А саме головне жертовності, терпеливості ну і звичайно часу. Вистава яселок триває маже місяць.
Цікавим є тим, що половину акторів серед братів, займають брати саме з нашої провінції, св. Архангела Михаїла на Україні. Цього року серед представників аж 7 братів які грають ролі майже в кожні сцені спектаклю. Діляться своєю радістю, підтримають святковий настрій і набираються досвіду для подальшої апостольскої францисканської праці .

З Божою допомогою від 12 січня в семінарійному акт. залі розпочадися перші покази. Відбуваються вони кожної Суботи  та Неділі. "Яселка" будуть тривати аж до 2 лютого.
Кожна вистава як і зрештою усі інші, допоможе ще раз пережити - ту невимовну радість, яку приносить нам Народження нашого Спасителя Ісуса Христа, представлене вперше засновником нашого Ордену св. Франциском з Асізі.

більше фото >>>

 

 

 

 

 

Христос Народився! Славімо Його!  

Незважаючи на черговий кінець світу, несприятливі погодні умови, світові кризи і тотальний песимізм, який охопив світ – Наш Бог Ісус Христос- Вооплочується  з Діви Марії Стає людиною і знову приходить на землю! Так як 2012 разів перед цим, так само і в цьому році, Малий Ісус народжується у вбогій стайні, для того щоб також, народитися в наших родинах і спільнотах, в кожному людському серці. Народжується, аби принести цьому світові вже в котре, радість, мир, почуття безпеки – одним словом СПАСІННЯ.

Дорогі брати і сестри!

Всіх вас сердечно вітаємо зі святами Різдва Христового!
Нехай та радість яку приносить Маленький  Ісус – розпалить в душі кожного вогонь любові, віри і надії. Те,  для чого  Бог приходить на землю, задля якого повстала людина, і завдяки чому вона може бути щаслива в земному житті. І цього щастя,  на кожний день наступного року і цілого життя з цілого серця ми брати-клірики, всім щиро бажаємо. 

 

 

 Rorate Caeli

 

 

 

 

 

В першу неділю грудня, цього року в католицькій церкві розпочинається адвент. Адвент (від лат.adventus — прихід) — назва періоду Різдвяного посту. Час приготування до Різдва Христового.  Як і кожний період року літургічного, адвент має в собі багату і глибоку символіку, яка виражається різноманітністю звичаїв та характеними літугрнічними обрядами в храмах. 

Докладніше >>>

 

Семінарійна футбольна ліга

 

 

Мабуть ні для кого не буде секретом, що брати клірики з Кальварії Зебжидовської, не тільки поширють свої філософічно-теологічні знання та укріплюються у францисканському покликанні; але і також, розвивають свої таланти, здібності  та захоплення.  Ну і звичайно, практикують різні види спорту.:) Одним з найпопулярніших, і найбільш цікавішим для братів є якраз футбол. Команда нашої семінарії вже традиційно, щороку бере участь  в розіграші чемпіонату з футболу між різнми семінаріями... 

Докладніше >>>

 

Генеральна Візитація

 

 

 

20 листопада 2012 р. в нашому формаційному домі в Кальварії Зебжидовській розпочалася генеральна візитація. У семінарійній каплиці в котрій зібралася ціла спільнота дому настоятель дому о. Чеслав офіційно привітав отця візитатора Клавдіуша Міхальского. Отець Клавдіуш Міхальскі був призначений генеральним мінстром нашого ордену і належить до провінції св. Франциска (Познань). Хоча брати з Польщі не беруть участі у візитації, однак приєдналися до спільної молитви в інтенції цієї визначної події. В цей особливий час, не є таємницею, що з візитацією зв'язані завжди надії на краще майбутнє, тому брати особливо в цьому часі огортають своєю молитвою отця візитатора.

 

 

Інавгурація року академічного 2012-2013

Докладніше >

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мир та Добро